poniedziałek, 31 lipca 2023

Nasz ostatni sukces

Ostatni w klasie 3a projekt eTwinning "Math is Art, Art is Math" otrzymał Krajową Odznakę Jakości eTwinning. Uczniowie przy projekcie świetnie się bawili szukając sztuki w matematyce i matematyki w sztuce, poznając przy okazji słynnych artystów oraz różne kierunki w sztuce. próbowali tworzyć matematyczne obrazy. Efektem współpracy z partnerami jest wiele ciekawych ebooków, plakatów, prezentacji itp. itd. Rezultaty można zobaczyć w klasowej prezentacji genial.ly, która znajduje się w osobnym wpisie na blogupiątek, 23 czerwca 2023

Trzy lata z projektami eTwinning

 Podczas trzech lat nauki w szkole klasa 3a zrealizowała 15 projektów eTwinning krajowych i międzynarodowych. Projekty te dotyczyły zarówno edukacji polonistycznej, matematycznej, artystycznej, jak też robotyki, bezpieczeństwa, zdrowego odżywiania, tradycji świątecznych, ochrony naszej planety oraz odkrywania swoich talentów. Podczas projektów współpracowała z partnerami ze szkół w Polsce, Europie, a nawet poza nią. Zrealizowała projekty: "Łącz kropki, czyli Dot Day 2020", "Kierunek bezpieczeństwo", "Kuchcikowo – smacznie, zdrowo, kolorowo", "Jajko z niespodzianką 2", "Bee Happy", "Encoded for fun", "Funny Math", "Zaprzyjaźnij się z kropką, czyli DOT DAY 2021", "Zamek Królowej Matematyki", "Nature in Art", "Deep Art", "Zasięgnij języka", "Robomaker", "Dot & Me International Dot Day 2022", "Math is Art., Art. Is Math".  Dzięki kreatywności i zaangażowaniu osiągnęła niesamowite efekty współpracy z partnerami i uzyskała  10 Krajowych Odznak Jakości eTwinning oraz 4 Europejskie Odznaki Jakości eTwinning. W ciągu tych trzech lat promowała Bogatynię oraz naszą szkołę zarówno w Polsce jak i w Europie. 

  BRAWO!!!czwartek, 1 czerwca 2023

Dzień dziecka na sportowo

 Dzień dziecka tradycyjnie przebiegał w sportowej atmosferze. Spotkaliśmy się wszyscy w sali gimnastycznej, gdzie drużynami braliśmy udział w różnych konkurencjach. Zabawa była wspaniała.


piątek, 26 maja 2023

Ścieżki zmysłów

 W ramach dnia otwartego w naszej szkole były występy uczniów, a także powstały różne ścieżki zmysłów. W występach oraz warsztatach brali udział nasi uczniowie a także nasi goście z przedszkoli.
poniedziałek, 8 maja 2023

Tydzień z Afryką

 Tydzień z lekturą Afryka Kazika w klasie 3a rozpoczął się od omówienia pudełek z przedmiotami kojarzącymi się z przeczytaną lekturą. Następnie, aby wprowadzić nastrój przygotowaliśmy dekorację klasy. Była zgodnie z omawianymi regionami Afryki pustynia, dżungla, sawanna. Były prace kolorowe plastyczne przedstawiające zwierzęta, ludzi oraz przedmioty związane z Afryką. Tworzyliśmy mapę podróży słynnego Kazika. Przygotowaliśmy ciekawe lapbooki. Uczyliśmy się także afrykańskiej piosenki, którą wykorzystaliśmy także do rytmizacji.
piątek, 21 kwietnia 2023

Dzień Ziemi

 21 kwietnia z okazji Dnia Ziemi klasy 1-3 brały udział w różnych wydarzeniach, między innymi sprzątaniu świata, happeningach itp.

klasa 2b - sprząta dzikie wysypisko


klasa 3a - sprząta swój kawałek Ziemi - klasowy ogródek


czwartek, 20 kwietnia 2023

Turniej Wiedzy o Polsce

 20 kwietnia 2023 r. drużyna składająca się z uczniów klas trzecich: Hani, Leny i Stasia wzięła udział w  Miejsko- Gminnym Turnieju Wiedzy o Polsce. Wszystkie zespoły wykazały się dużą wiedzą z zakresu znajomości swojego kraju. Nasz zespół trzecioklasistów zajął 1 miejsce - BRAWO! Gratulujemy wszystkim uczestnikom biorącym udział w rywalizacji. Dziękujemy organizatorom SP3 w Bogatyni za zaproszenie do turnieju.piątek, 31 marca 2023

Potyczki Matematyczne klas III

  Dnia 30 marca 2023 r. uczniowie reprezentowali naszą szkołę
Miejsko - Gminnych Potyczkach Matematycznych klas III
Konkurs  odbył się w SP nr 5 w Bogatyni.
Najlepsi z matematyki w klasach trzecich, 
mieli okazję zmierzyć się z zadaniami konkursowymi. 
Z naszej szkoły pojechały dwa zespoły uczniów:
1. Ala K., Hania Z., Michał Z.
2. Karol G., Maciek R., Wiktor S. 
Gratulujemy Uczestnikom !


czwartek, 30 marca 2023

Spotkanie online z partnerami projektu "Math is Art, Art is Math"

  Dzisiaj klasa 3a brała udział w ostatnim spotkaniu online w ramach projektu eTwinning "Math is Art, Art is Math". W wydarzeniu uczestniczyły placówki z Polski, Turcji, Gruzji, Grecji oraz Litwy. Podczas spotkania wykonano eksperymenty z rozkwitającymi papierowymi kwiatami. W jednym kwiatku u każdego ukrywała się litera będąca częścią nazwy naszego projektu. Na koniec podziękowaliśmy sobie za kilka miesięcy współpracy.


środa, 29 marca 2023

środa, 22 marca 2023

U stomatologa

 W marcu klasy 3a i 3b były na wizycie kontrolnej u stomatologa. Warto dbać o zęby, to wiemy dokładnie. 

GDY O ZĘBY SWOJE BDAMY, PIĘKNE UŚMIECHY WTEDY MAMY
poniedziałek, 30 stycznia 2023

Math is Art, Art is Math - zobacz nasze działania projektowe

 W październiku klasa 3a dołączyła do międzynarodowego projektu eTwinning "Math is Art, Art is Math". Celem projektu jest odkrywanie matematyki w sztuce i sztuki w matematyce, sprawdzenie jak bardzo są one ze sobą połączone. Podczas projektu poznajemy partnerów z placówek w Polsce, Turcji, Grecji, Gruzji, Litwy, Rumunii i Włoch. Nasze działania można obserwować w tej prezentacji.

 

środa, 18 stycznia 2023

Przegląd Jasełek

 Dnia 18 stycznia w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbył się coroczny Przegląd Jasełek. Naszą szkołę reprezentowała klasa 3A. Był to pierwszy występ naszych artystów na scenie. Mimo nieobecności dwóch mędrców, występ był udany. Brawo.niedziela, 15 stycznia 2023

Wspólne kolędowanie

15 stycznia nasz szkolny Zespół Pieśni i Tańca TUROSZOWIANIE (klasa 2B) uczestniczył w wielopokoleniowym koncercie Kolęd i Pastorałek w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zgorzelcu. „Wśród nocnej ciszy”, „Gdy śliczna panna”, „Bracia, patrzcie jeno”, „Skrzypi wóz” to część znanych kolęd i pastorałek, które wykonał międzypokoleniowy chór. Koncert w świątecznej odsłonie zachwycił słuchaczy pięknym repertuarem i świetnym wykonaniem. Do wspólnego kolędowania chętnie przyłączyli się licznie przybyli do kościoła mieszkańcy. Koncert zorganizowany został w ramach programu Międzypokoleniowe Centra Edukacyjne – wsparcie integracji międzypokoleniowej, projekt „Od juniora do seniora- międzypokoleniowa edukacja i integracja w gminie Bogatynia".czwartek, 12 stycznia 2023

Akademia Programisty, czyli lekcja z Photonem

 Dzisiaj w szkole wielka niespodzianka - lekcja z robotem. Uczniowie z klas 1-4 mieli okazję i możliwość poznać Photona oraz go programować. Było duże zainteresowanie i wspaniała zabawa.
środa, 11 stycznia 2023

Lekcja z dietetykiem

 Klasę 2"a" odwiedziła Pani dietetyk . Dzieci wysłuchały wykładu na temat zdrowego odżywiania. Uczniowie dowiedzieli między innymi jaka jest dzienna dawka cukru dla dzieci i dorosłych, co powinniśmy jeść aby mieć energię ,a co unikać..... Przeprowadzili doświadczenie ,które pokazało ile cukru jest w różnych produktach . Pod okiem Pani Nataszy Niczyporuk, skomponowały swój zdrowy- kolorowy talerzyk. Każde danie zostało omówione i ze smakiem zjedzone.

 
czwartek, 22 grudnia 2022

Muzyczne życzenia

 W czwartek przed świętami wszystkie klasy 1-3 spotkały się na wspólnym kolędowaniu. Tak oto powstała muzyczna kartka życzeń.środa, 14 grudnia 2022

Schoolovision on tour - spotkanie online

 W środę klasa 3a miała spotkanie online z partnerami projektu Schoolovision on tour.

Połączyli się ze szkołami z Niemiec, Słowacji, Słowenii, Ukrainy, Bułgarii oraz kraju Basków. Wspólne śpiewanie świątecznych piosenek może być bardzo ciekawe. Najpierw każda szkoła śpiewała we własnym języku, klasa 3a śpiewała i grała na flażoletach kolędę "Pójdźmy wszyscy do stajenki". Na koniec wspólnie zaśpiewali znany wszystkim refren z życzeniami z angielskiej piosenki.


MINECRAFT - W odwiedzinach u Św. Mikołaja

 Uczniowie z klasy 3a brali udział w wydarzeniu online Minecraft: w odwiedzinach u Św. Mikołaja. Oprócz oglądania i słuchania na monitorze, mogli także spróbować swoich sił w rozwiązywaniu różnych zadań w pokojach u Mikołaja na laptopach. Pracowali w grupach wspierając się wzajemnie. Zadania zostały wykonane. Czas na kolejne zajęcia z Minecraftem. wtorek, 6 grudnia 2022

MIKOŁAJKI w naszych klasach

 Dzisiaj były Mikołajki. Każda klasa obchodziła je inaczej. Jednych odwiedził Mikołaj, inni zdawali egzamin na pomocników Mikołaja, jeszcze inni robili ozdoby albo dekorowali pierniczki. Humory dopisywały. Wszyscy świetnie się bawili.

Klasa 3a

czwartek, 10 listopada 2022

Święto Niepodległości

 W tym roku podczas zajęć z okazji święta niepodległości nie tylko dekorowaliśmy swoje klasy i korytarz w samodzielnie robione flagi i godła, ale także wykonywaliśmy różne zadania przybliżające temat odzyskania niepodległości. Były m.in.  filmy o Polsce, krzyżówki patriotyczne, kodowanie drogi do niepodległości, czy też pokój zagadek, w którym rozwiązywane były różne zagadki o naszej ojczyźnie. Braliśmy wszyscy udział w szkolnym śpiewaniu hymnu narodowego oraz w patriotycznym karaoke. Na koniec każda klasa wykonała sobie zdjęcia wykorzystując tło z Emilią Plater, patronką naszej szkoły.
piątek, 4 listopada 2022

Lekcja z dietetykiem

 W klasie 3a uczniowie znają produkty z piramidy żywienia. Wiedzą, które produkty są dla nich zdrowe, a których powinni unikać. Nadszedł moment sprawdzenia, czy prawidłowo się odżywiają. Na lekcji z panią dietetyk dowiedzieli się m.in. ile posiłków dziennie powinniśmy spożywać i dlaczego pierwsze śniadanie jest dla nas takie ważne. Mieli możliwość samodzielnie wybrać do śniadaniówki produkty na drugie śniadanie. Następnie wspólnie z panią dietetyk omawiali, czy ich wybór był dobry, co ewentualnie należałoby zmienić. Teraz będą czekali na kolejne spotkania.


piątek, 28 października 2022

Przed świętem Wszystkich Świętych

 Tu klasa 3 B -  w tym roku my byliśmy na cmentarzu posprzątać na grobie

pierwszego kierownika szkoły - Władysława Janasika
 oraz zapalić na nim znicze.
 


środa, 26 października 2022

Code Week 2022 w klasie 3a

 W tym roku w ramach Code Week klasa 3a wzięła udział we wspólnym wyzwaniu w ramach międzynarodowego projektu eTwinning "Math is Art, Art is Math". Zadanie polegało na odkodowaniu zadania przygotowanego przez uczniów ze szkoły w Grecji i zakodowanie obrazka dla uczniów ze szkoły w Turcji. Najpierw odkodowali zadanie przygotowane dla nich. Potem zakodowali obrazki, następnie wybrali jeden obrazek do przesłania dla partnerów z Turcji.